הצטרפי עוד היום
לקבוצת הכושר שלנו באשכול הפיס!

 

 

אימוני כושר לקראת הקיץ!
לחצו לפרטים....

אימוני רצועות 

בים או בפארק

לחצו לפרטים....

באדי & LIFE- מאמני הכושר האיכותיים של באדי אנד לייף
אצלך בבית!

אימונים אישיים בקצב ובזמן שמתאים לך. במחירים נוחים.
השירות ניתן באיזור המרכז, השפלה והשרון.
לפרטים נוספים צור קשר
ב - 054-5303752,
או שלח לנו דוא"ל.

 

  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
   

   
[ חזרה לקלוג ראשי ]

110
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

חשיבות תזונת ילדים ובני נוער

תקופת הילדות וגיל ההתבגרות מתאפיינת בגדילה, התפתחות ורכישת הרגלי אורח חיים.

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בשיעור הילדים ובני הנוער הסובלים מעודף משקל והשמנת יתר. כל ילד 3 בארץ סובל מעודף משקל!

יש לכך 2 סיבות עיקריות: האחת היא העובדה שהילדים היום הרבה פחות פעילים מהילדים של פעם.

חלק מהסיבות לחוסר הפעילות היא התקדמות הטכנולוגיה- זו הובילה להישגים מרשימים, אם בתחום המחשב והאינטרנט, אם בתחום המכשירים הניידים- הסמארטפונים, האייפונים וכו'.

גם תחום הטלוויזיה התפתח מאוד בשנים האחרונות – אם בעבר הלא רחוק כ"כ, כשאני בעצמי הייתי ילדה, היו בסה"כ 2 ערוצים בטלוויזיה, כיום יש מבחר עצום של ערוצים (שלא לדבר על האפשרות של לצפות בסדרות וסרטים דרך האינטרנט, להזמין בוי-או-די וכו').  גם התכניות עצמן אטרקטיביות יותר מפעם.

אך לצד ההישגים החיוביים של ההתפתחות הטכנולוגית השלכות לא כ"כ חיוביות על בריאות ילדינו. אם בעבר ילדים היו מעבירים את זמנם הפנוי במשחקים עם חבריהם בחצר הבניין/הבית/מגרש בית הספר, היום יותר ויותר ילדים מבלים את זמנם מול המחשב, הטלוויזיה והטלפון הנייד. התוצאה היא שהם פעילים הרבה פחות ממה שאמורים להיות, הם שורפים הרבה פחות אנרגיה ומכאן עולים במשקל.

הסיבה השנייה לעליה בשיעור ההשמנה היא העלייה הגדולה בצריכת מזון עתיר שומן וסוכר- חטיפים, ממתקים, משקאות ממותקים, ומזון "מהיר"=ג'אנק פוד (המבורגרים, פיצות...) בשנים האחרונות (נובע הרבה בשל השפעת תרבות האכילה האמריקאית החזקה עלינו בארץ).

שלבו את שתי הסיבות הללו וקבלו מתכון מנצח לעליית ילדיכם במשקל ופגיעה בבריאותו. -"בריאותו" משום שקיים קשר ישיר בין השמנה לסיכוי לחלות במחלות כרוניות כמו סכרת, מחלות לב וכלי דם, כבד שומני וכו'.  אצל רבים מהילדים הסובלים מהשמנה ניתן לראות בדיקות דם לא תקינות- פרופיל שומנים לקוי, רמות סוכר גבוהות, אנזימי כבד גבוהים וכו'.

כמו כן, השמנה אצל ילדים עלולה לגרום להתפתחות מינית מוקדמת (שהיא בעיה רפואית, נפשית, חברתית, בפני עצמה) ובכך לפגוע בגדילה.

נוסף על כך השומן הלוחץ על העצמות ומונע מהן להתארך עלול גם הוא לפגוע בגדילה ובתהליך הגביהה.

במקרים רבים ניתן לטפל בכל הבעיות הרפואיות שהוזכרו באמצעות תזונה נכונה, אך חשוב לי לשים דגש גם על מניעת המצבים הללו- מדוע להגיע לזה בכלל אם אפשר להמנע מכך ע"י הדרכה פשוטה?

מעבר לנושא ההשמנה ושאר המצבים הרפואיים שהוזכרו חשוב שכל ילד, גם הבריא, ידע מהי תזונה נכונה ומהם המזונות החשובים לגדילתו התקינה (מבחינת אבות מזון, ויטמינים, מינרלים וכו'), שכן בתקופה זו הוא למעשה "בונה" את הבסיס שישמש את גופו במהלך חייו. כמו כן, בתקופת הילדות הילד הוא כמו דף חלק, "טבולה ראסה", ניתן עדיין להשפיע עליו לשנות הרגלים שליליים שלאחר מכן יהיה קשה (ולעתים אף כמעט בלתי אפשרי) לשנות.

 


[ חזרה לקלוג ראשי ]